Steps Neurorehabilitációs Központ
8 értékelés

1095 Budapest, Soroksári út 44.
Teljes méret
doctor's picture

Székács Zsófia en

Steps Neurorehabilitációs Központ
1095 Budapest, Soroksári út 44.
8 értékelés
img

Székács Zsófia en

Bemutatkozás
Rendelő adatlapja

Ellátás kiválasztása

Pszichológia

Konzultáció 28 000 Ft
Távkonzultáció 28 000 Ft

Időpontok

Pszichológia
1 időpont hét napon belül
Ma nov. 23.
Vasárnap nov. 24.
Hétfő nov. 25.
Kedd nov. 26.
Szerda nov. 27.
Csütörtök nov. 28.
Péntek nov. 29.

Bemutatkozás

Székács Zsófia, tanácsadó szakpszichológus, komplex művészetterapeuta és integratív (hipno)terapeuta. 

2013-ban diplomáztam az Eötvös Loránd Tudományegyetemen pszichológus szakon. Ezt követően a művészetterápia felé fordultam, 2018 decemberében fejeztem be a Lelki Egészségvédő Alapítvány 3 és fél éves Komplex Művészeti Terapeuta képzését, ahol gyakorlatot szereztem önismereti csoportok vezetésében is. Ezzel párhuzamosan az ELTE keretein belül is továbbtanultam, 2019 júniusában végeztem az egyetem szakirányú továbbképzésén tanácsadó szakpszichológusként család- és pártanácsadás szakirányon. 2020-tól az Integratív Pszichoterápiás Egyesületnél folytattam tanulmányaimat, 2024 áprilisában fejeztem be képzésemet, megszerezve az Integratív terapeuta címet. Az elmúlt évek tanulmányai, workshopjai során továbbá lehetőségem nyílott családterápiás és pszichodramatikus technikák elsajátítására is, ezeket előszeretettel alkalmazom egyéni és csoportos folyamataim során.

Módszerek:

2015 szeptembere óta dolgozom gyakorló pszichológusként, az egyéni folyamatok mellett 2017 óta önismereti csoportokat is vezetek. A hozzám érkező felnőtt kliensekkel ötven perces konzultációk keretében foglalkozom. Általában életvezetési krízisekkel, családi, párkapcsolati problémákkal, elakadásokkal keresnek meg, emellett sok kliensem érkezik szorongásos panaszokkal, ahol a feszültség kezelésére és a múlt eseményeinek átdolgozására helyezzük a fókuszt. Az egyéni konzultációk során számomra a legfontosabb a támogató légkör megteremtése, és olyan terápiás kapcsolat kiépítése, amelyben közösen tudunk dolgozni a hozott probléma megoldásán.

A tanácsadásra jellemző verbális és dramatikus technikák mellett gyakran alkalmazok non-verbális, művészetterápiás technikákat, valamint integratív terapeutaként előnyben részesítem a módosult tudatállapotban történő terápiás munkát. Módszerspecifikus képzéseim során volt alkalmam megtapasztalni ezeknek a terápiás formáknak a személyiségfejlesztő, katalizáló hatását, és bizonyos problémakörök esetén hatékonyabbnak tekintem őket a ‘beszélgetős’ technikáknál. A pszichológiai konzultációk során általában a háttérfolyamatok megértésére, az összefüggések felismerésére, és a problémák átkeretezésére helyezzük a hangsúlyt. Azonban vannak helyzetek, mikor a nehézségek olyan mélyről erednek, hogy racionális elme nem talál logikus magyarázatokat a felmerülő kérdésekre. Amennyiben indokolatlan szorongás és pánik, megmagyarázhatatlan vágyódások, netán gondolatbetörések nehezítik meg mindennapjainkat, érdemes a megoldást más szinten keresni. Ezekben a helyzetekben segíthet a módosult tudatállapotban alkalmazott integratív terápia, ahol a fókusz a külvilág észlelése helyett a belső élményekre irányul. Ahogy fokozatosan visszaszorul a racionális-logikus kontroll, a testi érzetek tudatosítása és az önmegfigyelés kerül előtérbe. Ez az állapot olyan szimbolikus munkára teremt lehetőséget, amelyben akár korai élményekkel, elfojtott emlékekkel is dolgozhatunk.

 

 

  •  Pszichológiai konzultáció/ életvezetési tanácsadás
  • Művészetterápia
  • Integratív (hipno)terápia